понеділок, 4 лютого 2019 р.

Цікаве про гроші

Гроші є мірилом матеріальних цінностей з часів виникнення людини. Роль грошей виконували знаряддя праці, худоба, згодом — цінні та рідкісні речі. Відколи людина освоїла метал, рідкісні метали стали основою фінансової системи на наступні тисячоліття. Цікаві факти про гроші — монети, банки, кредити.Банкноти

Історія

Зміст [сховати]
  • 1 Історія
  • 2 Багаті і бідні
  • 3 Долар
  • Худоба — найдавніше мірило цінності, фактично горошовий еквівалент. В деяких частинах Африки її використовували як гроші до ХХ століття. І зараз домашніх тварин — корів, овець, верблюдів, осликів, коней в деяких африканських країнах можуть використати в обмінних операціях.
    В давнину в Китаї монети не були круглими, а відливалися у вигляді предметів, які служили еквівалентом обміну до появи грошей, наприклад, у вигляді сокир, мечів. Згодом монети набули звичної для нас круглої форми, однак мали посередині квадратний отвір, щоби їх нанизувати на шнурок.
    Перші гроші з паперу з’явилися на батьківщині паперу — в Китаї. Найстаріша із збережених банкнот — один куан 1380 року випуску.
    Найстаріша банкнота
    Найстаріша банкнота 1380 року випуску, Китай
    Серед банків світу найстарішим з тих, що працюють донині, є BancaMontedeiPaschidiSiena. Цей італійський банк діє з 1472 року.
    Найважчою монетою є десять далерів, вона була в обігу в Швеції до ХVІІІ століття. Її маса була майже 20 кілограмів. Розмір був 30 на 60 сантиметрів при товщині біля одного сантиметра. Були менші за номіналами «монетні плити», які теж були важкими. Для їх перевезення часто використовували вози і сани.
    Найважча монета
    Шведська монета 10 далерів масою 19,7 кілограма
    В 1996 році в Бельгії на монеті було зображено обличчя зниклого хлопчика з інтернет адресою сайту організації, яка займається пошуками зниклих дітей.
    Перед сонячним затемненням 1999 року у Румунії випустили банкноту із пластику номіналом у 2000 лей. Особливістю купюри було невелике затемнене, але прозоре віконечко, через яке можно було дивитися на сонце, в невеликий період часу, коли місяць закривав собою сонячний диск.
    Папір банкнот міцний, він розрахований на чотири тисячі згинань. Якщо банкнота пошарпата, і її слід відновити, можна помити милом і потерти м’якою щіточкою. Потім посущити на рушнику, і пропрасувати утюгом між марлями. Банкнота виглядати набагато краще, майже як нова. Тільки купюра буде світитися у пристрої для визначення справжності банкнот, так само будуть світитися паперові гроші, які були випадково випрані у кишені.

    Багаті і бідні

    Рівень життя населення на землі прийнято визначати у кількості доларів, які людина может потратити на свої потреби за добу. Так, біля 30 відсотків населення живе менш, як на 2 американських долари на добу, понад один мільярд живуть ще бідніше, витрачаючи менше одного долара на добу.
    Сотня найбагатших людей у світі за кількістю грошей можуть вивести за межу бідності у чотири рази більше бідняків, ніж їх існує на землі.
  • ндія до ХVII століття Індія вважалася найбагатшою країною світу. До кінця ХІХ століття тільки у ній добували алмази. Також в країні добувалися різноманітні дорогоцінні камені, великі прибутки країна отримувала від торгівлі прянощами. В Індії в 2011 році знайшли найдорожчий скарб — в запечатаній кімнаті вішнаїтського храму Шрі-Падманабхасвамі міста Тируванантапурам знайшли золота і цінностей на 22 мільярди доларів. Скарби вже роками перераховують і оцінюють. Вважається, що в храмі ще може бути багато таких кімнат, загальна вартість цінностей може сягати одного трильйона доларів. І це тільки один із багатьох схожих індуїстських храмів Індії.
    Скарби індійського храму
    Види золотих виробів з індійського храму
    Найбільш цінна монета була випущена в 1654 році в Індії. Це була золота монета у 200 мохурів, вона важила 2,177 кілограма і мала 13,6 сантиметрів у діаметрі. Не збереглося жодної монети, остання зберігалася в індійському штаті Біхар і щезла в 1810 році. Про її зовнішній вигляд ми можемо судити по відбитку, який зберігається у Британському музеї.
    Золота у світі добуто не так багато, всього золота у світі налічується 32 тисячі тонн. Якщо з такої кількості жовтого металу зробити куб, він буде мати сторону усього лиш 12 метрів.
    Іспанське золото
    Золото з іспанського галеону
    Мабуть єдина країна, де не прийняті чайові — Японія. Там вважається, що чайові принижують людину, зводячи достойні і цінні послуги до подачки. Там всюди точний розрахунок. Однак це не впливає на якість обслуговування — воно навіть у недорогих закладах залишається однією з найкращих у світі.
    Зараз вигідно заробляти в сфері Інтернет технологій. В шестірку найбагатших людей світу входить троє підприємція, які заробили свої статки на комп’ютерах — програмному забезпеченні та роботі в Інтернеті. Доречі, дружини мільйонерів найчастіше обирають вчительську роботу.

    Долар

    Цікаві факти про гроші США — долари. Вага одного мільйона доларів в купюрах по сто доларів складає 10 кілограмів, якщо цю суму зважити в монетах по одному центу, вийде 246 тонн.
    В американських доларів тривалий час був слабкий захист, тому в обігу було багато підробок. В 1865 році біля 30% усіх доларів були фальшивими.
    Два долара
    Найбільша банкнота за купівельною спроможністю, яка перебуває у вільному обізі, має номінал 10000 американських доларів (хоч більшість з них вилучено з обігу). В США є банкнота у 100 тисяч доларів (вперше випустили у 1934 році), однак вона призначається тільки для обігу грошей між банками і створена для зручності великих міжбанківських розрахунків, в простому магазині таку купюру не приймуть. Банкнота в 1 мільйон доларів була створена громадською організацією, є сувенірними грошима без реальної грошової вартості. Загальна кількість доларів у світі — понад 800 мільярдів.
    Купюри доводиться часто міняти, так стодоларова банкнота, яку не дуже часто можна побачити в обізі, до вилучення з обігу через зношування живе 7 — 8 років. Доларова купюра живе набагато менше — до двох років. Цікаво, що паперові гроші у США приймають незалежно від року випуску, головне, щоб вони були випущені після 1861 року. Так, можно прийти в магазин, і розрахуватися банкнотою, випущеною в ХІХ столітті, хоча колекційна вартість таких грошей буде швидше за все більшою за номінальну.
    Один долар
    Колись на однодолларовій банкноті було зображення жінки — це була Марта Вашингтон, дружина президента США Джорджа Вашингтона. Її зображували на одному доллару саму, з чоловіком (на окремих портретах), зараз зображується тільки один Джордж Вашингтон. Більше не було зображення жінок на американських грошах.
    З 1945 по 1969 роки випускались купюри номіналом 500, 1000, 5000 і 10000 доларів. Однак в 1969 році їх вилучили з обігу через дві причини — боротьба з організованою злочинністю і запровадження електронних платежів. Однак цими банкнотами можна розрахуватися в магазині, їх зобов’язані прийняті. Хоч навряд чи хтось забажає щось за них купити — їх колекційна цінність набагато вища за номінал. Вважається, що зараз найбільшою банкнотою є 100 доларів. Існує купюра два долари, однак вона не дуже розповсюджена і ціниться серед колекціонерів.
    Самый большой номинал
  • Американські гроші містять зображення не тільки американських президентів, а й Олександра Гамільтона, який був секретарем державного казначейства США, Бенджаміна Франкліна, що був співзасновником Сполучених Штатів та індіанка Сакаджавея, яка була перекладачем в експедиції, що досліджувала нові землі США і досягла Тихого Океану.
    Один мільйон доларів по одному долару важить біля однієї тони. Для цієї суми грошей висота всіх пачок однодоларових купюр склала б біля ста метрів.
    Долар США протягом ХХ століття мінімально поміняв дизайн, всі банкноти були подібними, помітну відмінність складали портрети президентів та номінал. Всі купюри одинакового розміру, а донедавна на цих зелених купюрах був мінімальний захист від підробок, тому їх часто підробляли. Через схожість банкнот часто був дуже примітивний спосіб підробки — вирізали «нуль» з однієї десятидоларової купюри і приклеювали його до другої, отримавши таким чином стодоларову фальшивку. А оскільки папір був справжній, таку підробку важко було виявити неуважним людям, які не вчитувалися текст валюти.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Гз - 21 1/9 історія України

  07.12.21 Урок 11 Тема уроку:  Відносини Центральної Ради з Тимчасовим урядом. І Універсал Центральної Ради. Генеральний секретаріат. Волод...