Урок 30. Радянсько-німецькі договори 1939р. і українські землі. Початок Другої
світової війни. Радянізація.
1. Переглянути відеоурок:
https://youtu.be/9dYYSZ-XiBo
https://youtu.be/1hOimtRq89U
2. Прочитати матеріал і дати відповіді на запитання:
https://uahistory.co/pidruchniki/ukraine-history-10-class-2018-gisem-standard-level/32.php
Середній рівень:
1. Коли почалася Друга світова війна? 2. Якою мала бути доля західноукраїнських земель згідно з «пактом Молотова—Ріббентропа»? 3. Коли до УРСР були приєднані Північна Буковина й Південна Бессарабія? 4. Які українські землі були передані новоствореній Молдавській РСР? 5. Які області УРСР були утворені на щойно приєднаних землях у 1939—1940 рр.? 6. Яким було ідеологічне обґрунтування агресії Червоної армії проти Польщі та Румунії? 7. Що таке радянізація? Якими були її етапи й складові?
Достатній рівень:
8. Як провідні європейські країни ставилися до «українського питання» напередодні Другої світової війни? 9. Чому радянське керівництво відклало дату нападу на Польщу? 10. Як були врегульовані відносини між Німеччиною та СРСР після захоплення Польщі? 11. Який термін, на вашу думку, є найбільш доречним для характеристики подій «золотого вересня»: «приєднання», «возз'єднання», «входження», «інкорпорація», «анексія»?
Високий рівень:
12. Дайте оцінку радянсько-німецьким договорам від 23 серпня і 28 вересня 1939 р. 13. Охарактеризуйте ставлення населення Західної України до заходів радянізації. Визначте, які з них сприймалися позитивно, а які негативно. Відповідь подайте у вигляді таблиці. 14. Дайте характеристику методам, якими здійснювалася радянізація Західної України. Визначте спільне й відмінне в заходах радянізації Наддніпрянської і Західної України. 15. Деякі історики вважають, що, підписавши пакт із Німеччиною та взявши участь у розподілі Польщі, СРСР сприяв розв'язанню Другої світової війни. Чи згодні ви з такою точкою зору?
16. Швейцарському історику В. Хоферу належать слова: «Сталося виняткове явище — договір уклали між собою антинацист №1 Й. Сталін і антибільшовик №1 А. Гітлер. При цьому кожен із них зрадив свою ідеологію: Й. Сталін зрадив світовий комуністичний рух, а А. Гітлер поводився так, нібито відмовився від планів щодо завоювання життєвого простору на сході». Як ви розумієте вислів історика? Чи згодні ви з його думкою?
3. Виконати тести: 7816819
join.naurok.ua
Завдання необхідно виконати до 24.04. до 23.00
Відповіді надсилати:
Електронна адреса: larapronchakova@gmail.com
Viber https://invite.viber.com/g2=AQBxgYiwUTqOVEs4hIIabi8bB035I8VFjf6vWqO3OIx42XSJDOzdk3sigyzLG5eK
Тема 26. Україна під час Другої світової війни
Урок 31. Напад
нацистської Німеччини та її союзників на СРСР. Нацистський «новий порядок». Дві
течії у русі Опору Внесок українського народу в перемогу
1. Переглянути відео:
https://youtu.be/I0TJnxWtlP4
https://youtu.be/-hMPCpGbHTE
https://youtu.be/ayatEcQ75K8
2. Опрацювати матеріал і дати відповіді на запитання
https://uahistory.co/pidruchniki/ukraine-history-10-class-2018-gisem-standard-level/34.php
https://uahistory.co/pidruchniki/ukraine-history-10-class-2018-gisem-standard-level/35.php
3. Виконати завдання:
Середній рівень:
1. Як називався нацистський окупаційний режим? 2. За яким планом Німеччина здійснювала свою окупаційну владу? 3. Якою була мета нацистської окупації? 4. Кого називають колабораціоністами? 5. Що стало символом Голокосту в Україні? 6. Коли в Україні розпочався рух Опору проти нацистських загарбників? 7. Які течії руху Опору сформувалися в Україні? 8. До яких форм та методів боротьби вдавалися учасники руху Опору в Україні? 9. Назвіть імена найвідоміших командирів радянського партизанського руху. 10. Коли було створено Українську повстанську армію? 11. Як називали формування польського руху Опору?
Достатній рівень:
12. Із якою метою нацистська влада розділила територію України? 13. Назвіть методи здійснення окупаційної політики Німеччини. 14. Як відбувалося формування руху Опору в Україні? 15. Яка спільна мета об'єднувала всі течії руху Опору в Україні? 16. Які умови сприяли утворенню УПА? 17. Із якою метою було створено Український штаб партизанського руху? 18. Які зміни в ідеології ОУН відбулися в роки війни?
Високий рівень:
19. Визначте основні риси нацистського «нового порядку» в Україні. Складіть тези. 20. Чи можна вважати людей, що боролися за незалежність України та йшли на співробітництво з Німеччиною, колаборантами? 21. Чому саме євреї стали об'єктом тотального знищення нацистами? Обґрунтуйте свою думку. 22. Визначте причини та передумови, що призвели до трагедії Волині. 23. Чим була зумовлена ворожнеча між різними течіями руху Опору в Україні? Як це впливало на хід боротьби з нацистською окупацією?
4. Виконати тести:
join.naurok.ua Код доступу 5169454
Завдання необхідно виконати до 24.04. до 22.00
Відповіді надсилати:
Електронна адреса: larapronchakova@gmail.com
Viber https://invite.viber.com/g2=AQBxgYiwUTqOVEs4hIIabi8bB035I8VFjf6vWqO3OIx42XSJDOzdk3sigyzLG5eK