неділя, 18 квітня 2021 р.

Вт - 20 1/9. Підготовка до ЗНО. Історія України

 Вт - 20 1/9

ПЛАН РОБОТИ

з предмета Підготовка до ЗНО. історія України

зі здобувачами освіти 

на період карантину 

19.04.2021




  Тема 23. Українська СРСР в умовах нової економічної політики

Урок 30. Причини та особливості впровадження непу в Україні. Українізація, її причини. Українське національне відродження 20-х рр.

1. Переглянути відеоурок:

https://youtu.be/BW771Fili6M

https://youtu.be/eVUbjuMd4zg

2. Прочитати матеріал і дати відповіді на запитання:

https://uahistory.co/pidruchniki/ukraine-history-10-class-2018-gisem-standard-level/22.php


https://uahistory.co/pidruchniki/ukraine-history-10-class-2018-gisem-standard-level/23.php

Середній рівень:

1. Якими були причини запровадження, мета й основні заходи впровадження непу? Якою була роль непу для збереження радянської влади? Чим неп відрізнявся від політики «воєнного комунізму»?

2. Який народ називають «титульним»? 3. Коли було проголошено курс на коренізацію? 4. Що таке українізація? 5. У якому році були створені Кримська АСРР і Молдавська АСРР? 6. Із якою метою влада дала дозвіл на створення УАПЦ? Кого було обрано першим митрополитом УАПЦ?

Достатній рівень:

1.Політика непу була «всерйоз і надовго» чи стала «тимчасовим відступом для нового комуністичного штурму»? 2. Якими були особливості відбудови народного господарства республіки в цей період? 3. Які нові явища з'явилися в суспільно-політичному житті тогочасної України?

4. Який народ називають «титульним»? 5. Коли було проголошено курс на коренізацію? 6. Що таке українізація? 7. У якому році були створені Кримська АСРР і Молдавська АСРР? 8. Із якою метою влада дала дозвіл на створення УАПЦ? Кого було обрано першим митрополитом УАПЦ?

Високий рівень:

1. На VI Всеукраїнській конференції КП(б)У в грудні 1921 р. голова РНК УСРР X. Раковський заявив: «Нові відносини на селі треба розглядати, цілком певно, як поступку дрібнобуржуазній сільській стихії, як доказ нашої нездатності або нашої невмілості розв'язати питання про колективізацію сільського господарства тими шляхами й підходами, які були панівними в нашій політиці за три роки». Як ви розумієте це висловлювання? Які висновки про уявлення керівників республіки щодо політики в аграрній сфері можна зробити на його підставі?

2. Складіть схему ієрархії титульних народів у СРСР та УСРР. 3. Складіть перелік здобутків політики українізації для розвитку українського народу. 4. Чи забезпечувала більшовицька національна політика та українізація національне звільнення українців?

5. Історик С. Кульчицький про Кримську АСРР зазначав: «Ленінський Раднарком спочатку створював автономії обох типів (територіальні та національні), але із часом залишилися тільки національні. Кримська АСРР стала унікальним автономним утворенням, яке й надалі зберігало територіальний характер. Разом із тим, заграваючи з кемалістською Туреччиною, Кремль висував на провідні посади в цій республіці здебільшого людей кримськотатарського походження. Склалося оманливе враження про те, що Кримська автономія була, як і всі, національною, тобто кримськотатарською». Яка, на думку вченого, була створена автономія в Криму? Чому на провідні посади призначали представників кримськотатарського народу?

3. Виконати тести:  9896974

join.naurok.ua 


Завдання необхідно виконати до  20.04. до 23.00

 Відповіді надсилати:

Електронна адреса:  larapronchakova@gmail.com 

Viber   https://invite.viber.com/g2=AQBxgYiwUTqOVEs4hIIabi8bB035I8VFjf6vWqO3OIx42XSJDOzdk3sigyzLG5eK  


Тема 24.  Радянська модернізація України


Урок 31. Форсована індустріалізація.

1. Переглянути відеоурок: 

https://youtu.be/T87IOYDtRY0

https://youtu.be/kkt_AVxL-8c

2. Опрацювати матеріал і дати відповіді на запитання

https://uahistory.co/pidruchniki/ukraine-history-10-class-2018-gisem-standard-level/24.php

3. Виконати завдання:

Середній рівень:

1. Що таке індустріалізація? Коли було схвалено рішення про її здійснення? 2. Які темпи розвитку були передбачені першим п'ятирічним планом? 3. Скільки промислових підприємств передбачалося збудувати в УСРР у роки першої та другої п'ятирічок? 4. Які джерела індустріалізації були головними: внутрішні чи зовнішні? 5. Коли було започатковано стахановський рух?

Достатній рівень:

6. Якою була мета індустріалізації? 7. Якими були причини і результати здійснення надіндустріалізації? 8. Що стало головним джерелом індустріалізації? 9. Чому більшість промислових об'єктів у роки першої п'ятирічки були збудовані в УСРР? 

10. Як вплинула індустріалізація на соціальний розвиток УСРР?

Високий рівень:

11. Складіть перелік джерел індустріалізації в порядку їх важливості. 12. Визначте особливості індустріалізації в УСРР. 13. Складіть таблицю «Позитивні й негативні наслідки індустріалізації». 14. Об'єднайтеся в малі групи й обговоріть питання: які наслідки мали зміни у структурі промисловості України, що відбулися в 1930-ті рр., для подальшого розвитку економіки країни? 15. Що спільного й відмінного в процесі індустріалізації СРСР та інших країн?

4. Виконати тести:

join.naurok.ua Код доступу  7427382


Завдання необхідно виконати до  20.04. до 22.00

Відповіді надсилати:

Електронна адреса:  larapronchakova@gmail.com 

Viber   https://invite.viber.com/g2=AQBxgYiwUTqOVEs4hIIabi8bB035I8VFjf6vWqO3OIx42XSJDOzdk3sigyzLG5eK  


Немає коментарів:

Дописати коментар

Гз - 21 1/9 історія України

  07.12.21 Урок 11 Тема уроку:  Відносини Центральної Ради з Тимчасовим урядом. І Універсал Центральної Ради. Генеральний секретаріат. Волод...